Rozšířili jsme strojní park

26.2. 20151603x

Do strojního vybavení společnosti Chládek & Tintěra přibyl na konci roku kolejový hydraulický jeřáb s manipulačním košem. Jedná se o jeden ze dvou, který lze na území České republiky spatřit. Pomůže především středisku elektrostaveb při realizaci zakázek.

Uplatnění stroje je především při stavbě a montáži stožárů trakčního vedení a jejich kompletaci, nicméně i ostatní střediska a závody najdou pro toto zařízení své uplatnění. Rameno jeřábu může být opatřeno hákem pro manipulaci těžkých břemen nebo košem pro posádku techniků. Do pořízení vlastního stroje si střediska a závody společnosti zajišťovali pronájem od SŽDC. Jejich zařízení ale již neodpovídalo současným potřebám. Nový jeřáb měl premiéru na zakázce v Mostě, kde se obsluha seznamovala s používáním. Na jaře se stroj přesune do Strakonic, na realizovanou rekonstrukci železniční stanice.

Kolejový hydraulický jeřáb se skládá z plošinového vagónu, generátoru pro výrobu elektrické energie a hydraulického nakládacího jeřábu s košem.  Generátor od renomované značky Atlas Copco dokáže pohánět nejen hydraulický jeřáb, ale dodává elektrický proud pro další externí zařízení. Samotný jeřáb je opět od zavedené značky, a to Palfinger. Kromě samotného hydraulického jeřábu je stroj vybaven také ložnou plochou pro přepravu stožárů trakčního vedení i ostatního materiálu. Zařízení nemá samostatný pohon a stane se ve většině případů součástí „vlaku“ montážních vozů, případně bude přepravován za pomocí jiného hnacího zařízení.

Pořízení kolejového jeřábu byla dlouho plánovaná a technicky náročná investice. Jedná se v podstatě o prototyp, který je postaven na míru.

  • Sledujte nás také na sítích
  • Volná pracovní místa
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Archivy