Nový pavilon školky je zkolaudován

Provozu nového pavilonu školky v areálu tuchlovické školy už téměř nic nebrání, čekat se bude na vybavení.

Po dvou letech od zahájení stavby se středisku pozemních staveb podařilo dokončit nový pavilon školky. V úterý 9. srpna se na místě uskutečnilo kolaudační řízení, které provoz posvětilo. Nic méně předškoláci se tam v září nejspíš ještě nenastěhují. Veškeré stavební práce jsou sice hotové, ale nyní je třeba školku ještě dovybavit nábytkem a inventářem, což je v gesci provozovatele. Podle všeho se to do začátku školního roku nestihne. Provoz nového pavilonu, kam se vejde téměř 60 předškoláků tak pravděpodobně bude zahájen až v průběhu školního roku.

Moderního patrový objekt školky připomínající otevřené písmeno L vyrostl na místě vysloužilého objektu, který byl předem zdemolován. Zásadní změnou je, že nový pavilon je asi 5x větší, zastavěná plocha nové stavby je 910 m2. Objekt tvoří železobetonový skelet s vyzdívkami a pultovou střechou. Se sousedními stávajícími objekty školky je propojen pomocí spojovacího krčku a chodby. Podle hlavního stavbyvedoucího bylo na celém projektu nejnáročnější zrealizovat monolitické konstrukce nepravidelných tvarů a úhlů.

Součástí nového pavilonu je také moderní gastro provoz a plnohodnotný bezbariérový přístup včetně výtahu. Částečně podsklepený prostor je využit pro technologie, jako je strojovna vzduchotechniky a strojovna vytápění se dvěma plynovými kondenzačními kotly.

  • Sdílejte článek s přáteli

    [addtoany]

  • Sledujte nás také na sítích
  • Volná pracovní místa
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Archivy